1
2
3
4
5
Media
W czasie remontu dachu i pomieszczeń Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody robotnicy znaleźli w podłodze stare dokumenty oraz gazety. Najstarsze znalezisko pochodzi z 1790 roku.
3 kwietnia 2012
Pruskie dokumenty dotyczące podziału majątku z 1791 r., świadectwo ukończenia seminarium nauczycielskiego z 1879 r., "Gazeta Handlowa" z 1930 r. - zabytkowe papiery upchnięte za deskami znalazła ekipa remontująca dach komendy miejskiej policji w Gdańsku.
3 kwietnia 2012

Historyk Marcin Westphal na gorąco analizował dokumenty znalezione w gmachu KMP w Gdańsku.

3 kwietnia 2012

Mieniący się tynk zyska Wydział Nawigacji Akademii Morskiej. Zabytek ma być ozdobą Molo Południowego w Gdyni.

3 kwietnia 2012

Zakończył się remont wieży Bazyliki Mariackiej, następny nie wcześniej niż za 100 lat. W środę uroczyście zdemontowano ostatnią kotwę rusztowania. Dwuletnie prace konserwatorskie pochłonęły ok. 3,5 mln euro i ponad 2 mln zł.

3 kwietnia 2012

Po ponad dwóch latach prac wyłania się z gigantycznych rusztowań wyremontowana wieża Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. 15 grudnia powinniśmy ją widzieć już w pełnej okazałości. Wieża największej budowli ceglanej na świecie wytrzyma bez remontu co najmniej 100 lat.

3 kwietnia 2012

Lata rozmów, tysiące stron dokumentacji, setki artykułów - a w tym roku konkret. Do lata powinien ruszyć wielki remont murów gdańskiej Bazyliki Mariackiej. Ostatnie tak szerokie zabiegi konserwatorskie świątynia przechodziła na początku XX wieku.

3 kwietnia 2012
Gdyńska uczelnia rozbudowuje słynne planetarium. Dofinansowany ze środków unijnych projekt, wart jest niemal 4 miliony złotych. Na budynku właśnie zawisła wiecha.
3 kwietnia 2012

Akademia Morska wkrótce będzie miała najnowocześniejsze Planetarium w Polsce. Ma służyć przede wszystkim studentom Wydziału Nawigacyjnego, ale będzie nieodpłatnie udostępniane także mieszkańcom i turystom.

3 kwietnia 2012

Widać już pierwsze efekty prac remontowo - konserwacyjnych w kościele św. Jana. Odrestaurowano dwie kamienice przyległe do gmachu świątyni, założono monitoring i ogrzewanie w całym kościele, wybudowano empory, położono posadzkę. Wszystko to kosztowało już ok. 5 mln zł. Prace w kościele potrwają jeszcze dziewięć miesięcy i pochłoną dwa razy tyle.

3 kwietnia 2012
1
2
3
4
5
6
7
8
Nasi partnerzy
Copyright © Ekoinbud. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja esmetic.pl na zlecenie Ekoinbud.