1
2
3
4
5
Budownictwo
Wyremontowana Politechnika Wrocławska!
7 lutego 2013
Wyremontowany i przebudowany gmach Politechniki Wrocławskiej został upamiętniony w wyjątkowy sposób. Zapraszamy na spacer!

Wirtualny spacer po Politechnice Wrocławskiej - zobacz!

Przypominamy: Firma Ekoinbud podjęła się remontu, przebudowy i restauracji ogromnego gmachu uczelni. Prace wymagały specjalistycznego podejścia ze względu na dużą liczbę rzeźbionych detali kamiennych, oryginalną stolarkę i elementy kute.

Budynek przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych: w jednej z klatek schodowych zamontowano dodatkowy szyb z windą, zbudowano podjazdy i duże łazienki. Podczas remontu wymieniono instalację elektryczną, wentylację oraz instalacje wodne i kanalizacyjne, które pochodziły z różnych okresów. Gmach B1 otrzymał też ogrzewanie centralne i klimatyzację, a dzięki nowym oknom i ociepleniu dachu, jest teraz bardziej energooszczędny.

W wyniku przebudowy uczelnia ma obecnie ponad 1600 m kw. nowej powierzchni dydaktycznej, natomiast prawie 2800 m kw. zostało wyremontowane i dostosowane do tych celów. Łącznie Politechnika zyskała 4400 m kw. nowoczesnej infrastruktury, z pełnym wyposażeniem.


Krótko o historii:

Gmach B1 należący do Politechniki Wrocławskiej, który znajduje się przy ulicy Smoluchowskiego, jest jednym z najstarszych w kampusie. Został oddany do użytku w 1911 roku, autorami projektu byli berlińscy architekci. Z początku znajdowała się tam Technische Hochschule z laboratoriami, salami wykładowymi i systemem kanałów wentylacyjnych, ukrytym w grubych murach. W czasie wojny ucierpiała przede wszystkim elewacja budynku. Od 60 lat gmach nie był odnawiany.

Nasi partnerzy
Copyright © Ekoinbud. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja esmetic.pl na zlecenie Ekoinbud.