1
2
3
4
5
Budownictwo
Firma Ekoinbud będzie produkowała elementy drewniane domów energooszczędnych
11 lutego 2015
Firma Ekoinbud opracowała technologię wytwarzania panelowych elementów ściennych zewnętrznych, absorbujących energię słoneczną dla budownictwa jedno i wielorodzinnego, którą opatentowała.

Posiadając odpowiednie zasoby wiedzy i wizję stworzenia zakładu produkcyjnego dostarczającego na rynek nowoczesne i innowacyjne rozwiązania techniczne w ramach programu „Kredyt technologiczny” firma otrzymała dotację unijną na realizację projektu pn.  „Wdrożenie technologii wytwarzania panelowych elementów ściennych zewnętrznych absorbujących energię słoneczną”

W roku  2012 firma Ekoinbud otrzymała z Urzędu Patentowego RP patent na wykonywanie ścian w konstrukcji drewnianej, w których wykorzystano system rur PE, których zadaniem jest odbieranie ciepła (energii słonecznej ze ścian ) w okresie letnim i magazynowanie jej w gruncie znajdującym się pod ziemią. W okresie zimowym natomiast w odwrotny sposób energia ta (ciepło) będzie kierowana do ścian w taki sposób aby zimno nie dostawało się do budynku.

Technologia ta otrzymała  pozytywną opinię i rekomendację Politechniki Gdańskiej.

 

W efekcie powyższych działań firma Ekoinbud rozpoczęła realizację inwestycji, polegającej na budowie hali produkcyjnej wraz z „infrastrukturą towarzyszącą” o łącznej powierzchni ok. 2400 mkw. Wewnątrz hali zostanie umieszczona linia technologiczna do wytwarzanie elementów ściennych oraz stropowych i dachowych w konstrukcji drewnianej. Przedmiotowa linia produkcyjna posiada zdolność wyprodukowania 80 szt. domów rocznie przy pracy jednozmianowej. Wprowadzając system pracy trzyzmianowej produkcja wzrasta do ok. 200 domów rocznie.

 

 

 

Nasi partnerzy
Copyright © Ekoinbud. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja esmetic.pl na zlecenie Ekoinbud.